Aktualności

27.04.2018

Dr Aondo-Akaa w "Minęła 20" w TVP INFO

– Myślę, że to obrzydliwy proceder. Sądownictwo w Wielkiej Brytanii bierze przykład z eugenicznej akcji T4, która to akcja w Niemczech, przed II wojną światową spowodowała śmierć tysięcy ludzi z niepełnosprawnością – tak filozof dr Bawer Aondo-Akaa z Prawicy Rzeczypospolitej komentował w programie „Minęła 20” decyzję brytyjskiego sądu, który uznał, że dalsze podtrzymywanie przy życiu dwuletniego chorego dziecka „jest bezcelowe i sprzeczne z interesem Alfiego”.

Po trwającej prawie pięć godzin rozprawie brytyjski sąd odrzucił apelację rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa ws. decyzji sądu niższej instancji o zaprzestaniu podtrzymywania go przy życiu i braku zgody na przewiezienie chłopca do Włoch - poinformowała telewizja Sky News.

Po wyroku szpital Alder Hay w Liverpoolu, w którym znajduje się ciężko chore neurologicznie dziecko, wydał oświadczenie. Zapewnia w nim, że „dla lekarzy głównym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki, na którą zasługuje”.

Lekarze argumentowali przed sądami, że u chłopca doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu, które pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia „nie jest w jego najlepszym interesie” i może być nie tylko „daremna”, ale także „nieludzka”.

Komentując sprawę dwuletniego Alfiego, dr Bawer Aondo-Akaa nawiązał do akcji T4 zorganizowanej w 1939 r. przez Niemców zarówno w Rzeszy jak i później na terenach podbitych krajów, głównie Polski.

W akcji T4 niemieccy lekarze wymordowali 100 tys. ludzi, w tym 30 tys. Polaków. Niepełnosprawni i chorzy psychicznie zostali uznani przez Niemców za „niewartych życia”.

Filozof twierdził, że w przypadku dwulatka nie można mówić, że sąd kierował się dobrem człowieka.

– Na człowieka należy patrzeć całościowo i nigdy nie wolno mylić dobra człowieka z jego zamordowaniem. Nie może być, że grupa ludzi wybiera, kto ma żyć, a kto nie, że osoba z niepełnosprawnością nie jest godna życia; że grupa ludzi jest nieproduktywna, więc nam nie potrzebna. To błędne myślenie, które prowadzi do upadku społeczeństwa – podkreślił.

Aondo-Akaa stwierdził, że decydowanie przez innych, kto ma żyć, a kto ma umrzeć jest „wręcz ludobójcze”.

Obejrzyj nagranie.

Źródło: TVP INFO

Spoty telewizyjne

Kandydaci Prawicy Rzeczypospolitej w okręgach